Başakşehir Arçelik Bulaşık Makine Servisi olarak sizlerin bozulan Bulaşık makinelerinizi tamirini ve onarımını yapmaktayız. Firmamız her zaman sorunsuz hizmet kalitesi ile hizmetlerini en iyi şekilde vermeye çalışmaktadır. Bulaşık makinelerinizin tamiri ve bakımı için doğru adrestesiniz. Başakşehir Arçelik Bulaşık Makine Servisi olarak alanında uzman teknik ekip ile hizmetlerimizi her daim yerinde ve zamanında hizmet vermekteyiz. Peki, Bulaşık makineniz bozuldu bunun tamirini nasıl yaptıracaksınız kimden nasıl bir hizmet anlamız gerekmektedir. Lütfen yazımızı dikkatli bir şekilde okuyunuz.

Bulaşık Makinenizin Bozulma Nedenleri

Su almama ve deterjanın olduğu gibi çıkma sorunlarının birçok nedeni olabilir. Bulaşık makinesindeki kimi parçalar da bu arızalara sebep olabilir.

Su giriş valfi (ventil): Bu parça bozulduğu zaman makine su almaz. Bu nedenle eğer bulaşık makineniz su almıyorsa ilk olarak su giriş valfini kontrol etmelisiniz.

Pompa motoru: Pompa motoru, makinedeki suyu boşaltmakla görev yapar. Ancak bu parça kısa devre yaparsa ya da herhangi bir nedenle hata verirse bulaşık makinesi arıza yapabilir.

Emniyet sivici: Her marka ve modelde emniyet sivici bulunmaz; ancak bulunanlar için su arızalarında emniyet sivicinin de kontrol edilmesi gerekir. Zira su almama problemi, emniyet sivicinin bozulduğuna işaret de olabilir. Emniyet sivicini yalnızca teknik servis değiştirebildiğinden, arıza durumunda mutlaka bulaşık makinenizin markasına uygun yetkilendirilmiş teknik servisi çağırmanızı öneriyoruz.

Musluk: Eğer bulaşık makinesi su almıyor ise ilk yapmanız gerekenlerden biri musluğu kontrol etmektir. Bulaşık makinesinin bağlı olduğu su hortumunun ucundaki musluğun kapalı olması ya da bozuk olması da güçlü bir ihtimalken, sular kesilmiş ve siz bunu fark etmemiş olabilirsiniz. Bu nedenle teknik servis çağırmadan önce mutlaka musluğu kontrol edin.

Pervaneler ve deterjan seçimi: Eğer deterjanınız olduğu gibi çıkıyorsa ve bulaşıklarınızı temizlemiyorsa doğru deterjanı kullanmıyor olabileceğiniz gibi makinedeki pervaneler de tıkanmış olabilir.

yukarıda belirtiğimiz alanların birinde arıza meydan gelebilir tabi bunların kesin çözüme kavuşması için alanında uzman teknik bir ekibimin ürünü incelemesi gerekmektedir. Bunun için hemen bizimle iletişime geçiniz firmamız sizlere bu konuda destek olsun.

En uyun fiyatlar ile sizlere hizmet vermekteyiz. basaksehirarcelikservisi.adanzye.com/iletisim/ sayfasında bulunan telefon numaraları ile bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Back To Top